Uporabniško ime:

Geslo:



Ste izgubili geslo?
Nova stranka?
  • Artikli: 1698
  • Skupin: 174
  • Zadetkov: 0
  • Cene v: EUR, SIT
Izberite jezik:
 Slovensko
 English
Košarica:
V košarici imate
0 artiklov
Iskanje:

Dogodki


< prikaži vse dogodke

APR
22
2012
REZULTATI - 24. Velika nagrada Evrope v zborovskem petju (GPE) V Mariboru se je v nedeljo, 22. aprila 2012 odvijalo tekmovanje za 24. Veliko nagrado Evrope v zborovskem petju (GPE). Dobitnik Velike nagrade je: Sofia Vocalensemble, dirigent Bengt Ollen, Švedska.

24th European Grand Prix for Choral Singing / 

24. Velika nagrada Evrope v zborovskem petju (GPE)

22. april, 2012
Maribor (Slovenija)

Finalisti

Žirija

Zmagovalci 2012

Pravila tekmovanja

O EGP
Dosedanji zmagovalci EGP
 
Programska knjižica tekmovanja za veliko nagrado Evrope 2012

Seznam dosedanjih zmagovalnih zborov tekmovanja za Veliko nagrado Evrope v zborovskem petju:
  Leto Mesto (država) Ime zbora, mesto (država); zborovodja/zborovodkinja
XXIV. 2012 Maribor (Slovenija)

Sofia Vokalensemble Stockholm (Švedska) Bengt Ollén, dirigent

XXIII. 2011 Tolosa (Španija)

Svenska Kammarkören Göteborg (Švedska) Simon Phipps

XXII. 2010 Varna (Bolgarija) Vokalna akademija Ljubljana (Slovenija); Stojan Kuret
XXI. 2009 Tours (Francija) University of Mendoza Chorus, Mendoza (Argentina); Silvana Vallesi
XX. 2008 Debrecen (Madžarska) APZ Tone Tomšič Univerze v Ljubljani, Ljubljana (Slovenija); Urša Lah
XIX. 2007 Arezzo (Italija) The Philippine Madrigal Singers, Quezon City (Filipini); Mark A. Carpio
XVIII. 2006 Tolosa (Španija) The University of Utah Singers, Salt Lake City, UT (ZDA); Brady R. Allred
XVII. 2005 Varna (Bolgarija) Allmänna Sången, Uppsala (Švedska); Cecilia Rydinger Alin
XVI. 2004 Gorica (Italija) Rīgas jauniešu koris “Kamēr…” , Riga (Latvija), Maris Sirmais
XV.

2003

Tours (Francija) Brevis, Vilnius (Litva); Gintautas Venislovas
XIV. 2002 Arezzo (Italija) APZ Tone Tomšič Univerze v Ljubljani, Ljubljana (Slovenija); Stojan Kuret
XIII.  2001 Debrecen (Madžarska) Magnificat Children Choir, Budapest (Madžarska); Valeria Szebelledi
XII. 2000 Tolosa (Španija) Vesna Children Choir, Moscow (Rusija); Alexander Ponomariov
XI. 1999 Varna (Bolgarija) Lunds Vokalensemble, Lunds (Švedska); Ingemar Mansson
X. 1998 Gorica (Italija) University of Mississippi Concert Singers, Oxford, MS (ZDA); Jerry Jordan
IX. 1997 Tours (Francija) The Philippine Madrigal Singers, Quezon City (Filipini); A. Veneracion
VIII. 1996 Debrecen (Madžarska) Pro Musica Leanykar, Nyiregyhaza (Madžarska); Denes Szabo
VII. 1995 Arezzo (Italija) Choir Kallos, Tokio (Japonska); Fumiaki Kuriyama
VI. 1994 Tolosa (Španija) The Mats Nilsson Vocal Ensemble, Stockholm (Švedska); Mats Nilsson
V. 1993 Varna (Bolgarija) Jauna Muzika, Vilnius (Litva); Vaclovas Augustinas / R. Skapas
IV. 1992 Gorica (Italija) S:t Jacobs Kammarkör, Stockholm (Švedska); Gary Graden
III. 1991 Tours (Francija) Academy Choir, Vilnius (Litva); Tadas Sumskas
II. 1990 Debrecen (Madžarska) tekmovanje odpovedano
I. 1989 Arezzo (Italija) Kammerkoret Hymnia, Copenhagen (Danska); P. Emborg / F. Windekilde
 
Powered by Cubecart | © 2005 Astrum | Vse pravice pridržane | www.lytee.com | www.dspot.si