Uporabniško ime:

Geslo:



Ste izgubili geslo?
Nova stranka?
  • Artikli: 1698
  • Skupin: 174
  • Zadetkov: 0
  • Cene v: EUR, SIT
Izberite jezik:
 Slovensko
 English
Košarica:
V košarici imate
0 artiklov
Iskanje:

Dogodki


< prikaži vse dogodke

MAR
31
2010
TEKMOVANJE - 22. Revija Zagorje ob Savi V veliki dvorani Delavskega doma v Zagorju ob Savi se je v sredo, 31. marca 2010 končalo 22. Državno tekmovanje otroških in mladinskih pevskih zborov. Rezultati tekmovanja so naslednji:

22. Državno tekmovanje otroških in mladinskih pevskih zborov


30. in 31. marec 2010

velika dvorana Delavskega doma, Zagorje ob Savi
 
ŽIRIJA:
predsednik žirije: Stojan Kuret
članice žirije: Danica Pirečnik, Branka Potočnik Krajnik, Karmina Šilec, dr. Dragica Žvar
 

NAJBOLJŠI ZBOR 22. Revije Zagorje ob Savi je:

 

Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje, Katja Gruber, ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO

93,0 točk
   
OTROŠKI PEVSKI ZBORI  
Otroški pevski zbor OŠ Ljubno ob Savinji, Mitja Venišnik, ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO 92,0 točk
Otroški pevski zbor GŠ Fran Korun Koželjski, Manja Gošnik Vovk, ZLATO PRIZNANJE 89,3 točk
Otroški pevski zbor OŠ Blaža Arniča Luče, Mitja Venišnik, ZLATO PRIZNANJE 87,3 točk
Otroški pevski zbor Kraški cvet, s. Karmen Koren, ZLATO PRIZNANJE 87,0 točk
Otroški pevski zbor Gorica Velenje, Mihaela Britovšek, ZLATO PRIZNANJE 86,7 točk
Junior CS, Franja Kmetec, ZLATO PRIZNANJE 86,7 točk
Otroški pevski zbor OŠ Gorišnica, Slavica Cvitanič, ZLATO PRIZNANJE 85,7 točk
Otroški pevski zbor OŠ Franceta Bevka Tolmin, Barbara Kovačič, ZLATO PRIZNANJE 82,3 točk
Otroški pevski zbor Glasbenega centra Do Re Mi, Bled, Primož Kerštanj, ZLATO PRIZNANJE 80,7 točk
Otroški pevski zbor "Poka" OŠ Draga Bajca Vipava, Zvonka Starc, ZLATO PRIZNANJE 80,0 točk

Otroški prekm. pevski zbor Metuljček-Klub kreativnosti, Lukrecija Marič, ZLATO PRIZNANJE

80,0 točk
Otroški pevski zbor Emil Komel Gorica, Damijana Čevdek Jug, ZLATO PRIZNANJE 80,0 točk
Otroški pevski zbor Mladika, Jasna Drobne, SREBRNO PRIZNANJE 78,7 točk
Otroški pevski zbor OŠ Miška Kranjca, Andreja Ivanetič, SREBRNO PRIZNANJE 76,7 točk
Otroški pevski zbor "Fran Venturini" - Domjo, Suzana Žerjal, SREBRNO PRIZNANJE 76,7 točk

Otroški pevski zbor OŠ Komen, podružnica Štanjel, Andreja Rustja, SREBRNO PRIZNANJE

76,0 točk
Otroški pevski zbor OŠ Branik, Miran Rustja, SREBRNO PRIZNANJE 74,0 točk
   
MLADINSKI PEVSKI ZBORI
Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje, Katja Gruber, ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO 93,0 točk
Mladinski pevski zbor Glasbene šole Koper, Maja Cilenšek, ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO 92,0 točk
Secunde, Maribor, Jasna Drobne, ZLATO PRIZNANJE 85,0 točk
Mladinski pevski zbor GŠ Fran Korun Koželjski Velenje, Matjaž Vehovec, ZLATO PRIZNANJE 84,7 točk
Mladinski zbor OŠ Danila Lokarja Ajdovščina, Marinka Šuštar, ZLATO PRIZNANJE 84,7 točk
Mladinski zbor Glasbene šole Ljutomer, Romana Rek, SREBRNO PRIZNANJE 77,3 točk
Mladinski pevski zbor OŠ Gorišnica, Slavica Cvitanič, SREBRNO PRIZNANJE 77,0 točk
Mladinski pevski zbor OŠ Draga Bajca Vipava, Zvonka Starc, SREBRNO PRIZNANJE 77,0 točk
Mladinski pevski zbor Glasbene matice Ljubljana, Mateja Kališnik, SREBRNO PRIZNANJE 77,0 točk
Mladinski pevski zbor OŠ Komen, Andreja Rustja, SREBRNO PRIZNANJE 72,7 točk
   
DEKLIŠKI ZBORI  
Dekliški pevski zbor Gimnazije Želimlje, Polona Stegu, ZLATO PRIZNANJE 88,7 točk
Mladinski pevski zbor RTV Slovenija, Tomaž Pirnat, ZLATO PRIZNANJE 80,0 točk
Dekliški pevski zbor Gimnazije Celje - Center, Barbara Arlič Kerstein, SREBRNO PRIZNANJE 76,7 točk
   
MEŠANA MLADINSKA ZBORA  
Mešani mladinski pevski zbor Gimnazije Koper, Ambrož Čopi, ZLATO PRIZNANJE Z ODLIKO 90,0 točk
Mešani mladinski pevski zbor Šolskega centra Celje, Andreja Ocvirk, SREBRNO PRIZNANJE 76,7 točk
   
POSEBNA PRIZNANJA ZBOROM:  
NAJBOLJŠI OTROŠKI ZBOR: Otroški pevski zbor OŠ Ljubno ob Savinji, Mitja Venišnik  
NAJBOLJŠI MLADINSKI ZBOR: Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje, Katja Gruber  
NAJBOLJŠI DEKLIŠKI ZBOR: Dekliški pevski zbor Gimnazije Želimlje, Polona Stegu  
NAJBOLJŠI MEŠANI MLADINSKI ZBOR: Mešani mladinski zbor Gimnazije Koper, Ambrož Čopi  
NAJBOLJŠI DEBITANSKI ZBOR: Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje, Katja Gruber  
   
POSEBNA PRIZNANJA ZBOROVODJEM:  
ZA NAJBOLJ PERSPEKTIVNEGA ZBOROVODJO DEBITANTA:
MATEJA KALIŠNIK, Mladinski pevski zbor Glasbene matice Ljubljana
 
   
ZA NAJBOLJŠO IZVEDBO SLOVENSKE LJUDSKE PESMI:
MITJA VENIŠNIK, Otroški pevski zbor OŠ Ljubno ob Savinji
(Dušan Bavdek: Na planincah luštno biti (slovenska ljudska)
 
   
ZA NAJBOLJŠO IZVEDBO SODOBNE ZBOROVSKE SKLADBE:
KATJA GRUBER, Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje
(Ambrož Čopi: Gloria - iz Missa brevis)
 
   
ZA NAJBOLJŠO SESTAVO SPOREDA:
MITJA VENIŠNIK, Otroški pevski zbor OŠ Blaža Arniča Luče
 
   
PRIZNANJE ZA NAJBOLJ PREPRIČLJIVO IZVEDBO NASTOPA V CELOTI:
MITJA VENIŠNIK, Otroški pevski zbor OŠ Ljubno ob Savinji
 
   
NAGRADE TEKMOVANJA:  
JSKD nagrajuje z 200 evri najboljšega korepetitorja:
Nagrajenec: Toni Acman - za spremljanje Otroškega pevskega zbora OŠ Ljubno ob Savinji
 
   

Javni sklad nagrajuje s 300 evri skladatelja najboljše letošnje novitete:
Nagrajenec: Patrick Quaggiato

- za priredbo ljudske pesmi iz Nadiške doline Narlieuša je - skladba bo izšla pri založbi ASTRUM

 
   
NAGRADA GLASBENE MATICE LJUBLJANA SKLADATELJU - "naj" skladba Zagorja 2010:
(nagrajencu bo naročila 5 novih izvirnih del, primernih za mladinski zbor)
Nagrajenec: Patrick Quaggiato - za skladbo Spalni vlak na besedilo Alje Furlan
 
   
UTRINKI S TEKMOVANJA:  
   

Mladinski pevski zbor OŠ Nazarje, zborovodkinja Katja Gruber, korepetitor Toni Acman

(Foto: 2010 © ASTRUM)

 
   
 

Nagrajenci in žirija (Foto: 2010 © ASTRUM)

 
   
 

Zlati z odliko: Maja Cilenšek (levo) in Katja Gruber (desno) (Foto: 2010 © ASTRUM)

 
   
 

Od leve proti desni: skladatelj Damijan Močnik, zborovodkinja Mojca Zupan,

skladateljica Nana Forte in skladatelj Jakob Jež (Foto: 2010 © ASTRUM)

 
   
 

Zlati: Marinka Šuštar (levo) in Zvonka Starc (desno) (Foto: 2010 © ASTRUM)

 
   
Več o tekmovanju in drugih rezultatih ter nagradah: Uradna stran  
 

Powered by Cubecart | © 2005 Astrum | Vse pravice pridržane | www.lytee.com | www.dspot.si