Uporabniško ime:

Geslo:



Ste izgubili geslo?
Nova stranka?
  • Artikli: 1673
  • Skupin: 174
  • Zadetkov: 0
  • Cene v: EUR, SIT
Izberite jezik:
 Slovensko
 English
Košarica:
V košarici imate
0 artiklov
Iskanje:

Dogodki


< prikaži vse dogodke

OCT
23
2006
The Eric Ericson Award 2006 Mednarodno tekmovanje za mlade zborovske dirigente se začenja

 

STOCKHOLM, 27. oktober 2006 - Uvrstitev v finale tekmovanja za Martino Batič na Eric Ericson Award je eden najboljših dosežkov slovenskega zborovstva v zadnjem času. V sobotnem finalu bo imela tri konkurente:

Kaspars Adamsons, Latvija

Florian Helgath, Nemčija
Risto Joost, Estonija

V sobotnem finalu ob 15. uri (lahko poslušate internetni radijski prenos na švedskem radiu P2) bo kot prva Slovenka dirigirala švedskemu radijskemu zboru Radiokören v veliki Berwald Hall v Stockholmu.

 

Slovenski dirigentki ob tem zaželimo veliko uspeha!

 

Posodobljeno: 28.10.2006; 09:30 / Vir: DM

 


 

UPPSALA, 26. oktober 2006 - Martina Batič se je včeraj pozno zvečer po razglasitvi komisije uvrstila v polfinale tekmovanja Eric Ericson Award in poleg nje še sedem moških konkurentov:

Kaspars Adamsons, Latvija

Mihail Gerts, Estonija
Florian Helgath, Nemčija
Marcis Imants, Latvija
Risto Joost, Estonija
Thomas Kiefer, Nemčija
David Lundblad, Švedska  

Danes se bo pomerila v nadaljevanju tekmovanja v Stockholmu in dirigirala Gustaf Sjökvists Kammarkör.

 

 

Posodobljeno: 26.10.2006; 13:40 / Popravljeno: 26.10.2006; 17:20 / Vir: Rikskonserter

 


 

 

Mednarodno tekmovanje za mlade zborovske dirigente Eric Ericson Award se bo jutri začelo v svoji drugi izvedbi. To tekmovanje je namenjeno mladim zborovskim dirigentom, ki so se rodili med oktobrom 1974 in oktobrom 1986. Trije krogi tekmovanja se bodo zvrstili v Uppsali in Stockholmu (Švedska) v šest-dnevnem ciklu.

 

Med izbranimi dirigenti je letos tudi Martina Batič, na Švedsko pa je danes zjutraj odpotovala tudi skupina sedmih mladih slovenskih zborovskih dirigentov (Maja Cilenšek, Helena Fojkar Zupančič, Samo Ivačič, Tomaž Pirnat, Simona Rožman Strnad, Polona Stegu in Sebastjan Vrhovnik) ki jo vodi Damijan Močnik. Ti bodo za revijo Naši zbori pripravili tudi nekaj prispevkov z utrinki tega tekmovanja, Javni sklad za kulturne dejavnosti pa je delno financiral to izobraževalno študijsko potovanje.

 

Na Švedskem si bo tekmovanje ogledal tudi Marko Vatovec, predsednik ljubljanske Glasbene matice. Za razliko od prvega tekmovanja leta 2003, ko sva si tekmovanje ogledala Damijan Močnik in podpisani, bo letošnja slovenska zborovska delegacija številčnejša ter tako verjamemo, da bodo svetovni zborovski trendi v prihodnjih letih našli odmev na naših koncertnih odrih.

 

Novice o tekmovanju bodo zapisanane na tem spletnem mestu z zapisi s prizorišč.


16 dirigentov se bo letos pomerilo v Uppsali in osem izbranih pozneje v polfinalu v Stockholmu:

Adamsons, Kaspars Latvija
Batič, Martina Slovenija
Gerts, Mihail Estonija 
Helgath, Florian Nemčija
Imants, Marcis Latvija 
Jonsson, Markus Švedska
Joost, Risto Estonija
Kiefer, Thomas Nemčija 
Kleinjung, Johannes Nemčija 
Lundblad, David Švedska 
Quigley, Patrick ZDA 
Seppinen, Jutta Maarit Finska
Smialkowska, Katarzyna Poljska 
Trecek-King, David Anthony ZDA 
Ueda, Yoshiyuki Japonska 
Vanselow, Stefan Nemčija

 


 

URNIK TEKMOVANJA

1. dan - torek, 24. oktobra 2006, Alfvénsalen, Uppsala 
10.00-15.00: Skupina 1 (8 zborovodij), zbor: Allmänna sangen
17.00-22.00: Skupina 2 (8 zborovodij), zbor: Uppsala Akademiska Kammarkör

2. dan - sreda, 25. oktobra 2006, Alfvénsalen, Uppsala
10.00-15.00: Skupina 1 (8 zborovodij), zbor: Uppsala Akademiska Kammarkör 
17.00-22.00: Skupina 2 (8 zborovodij), zbor: Allmänna Sangen 

3. dan - četrtek, 26. oktobra 2006, Swedish Radio, Studio 2, Stockholm
16.30-22.00: vsi polfinalisti, zbor: Gustaf Sjökvists Kammarkör

4. dan - petek, 27. oktobra 2006, Swedish Radio, Studio 2, Stockholm
16.30-22.00: vsi polfinalisti, zbor: S:t Jacobs Kammarkör

5. dan - sobota, 28. oktobra 2006, Berwald Hall, Stockholm
15.00 Finale, koncert 4 finalistov, zbor: Radiokören 

 

 

 

 


 

Objavljeno: 08:00, 23. oktober 2006 ter dopolnila v kasnejših terminih 

Zapisal: Vito Primožič

 


 

VIRI SLIKOVNEGA GRADIVA (od zgoraj navzdol):
1. logo tekmovanja [ © EE Award ]


 

 

 

Powered by Cubecart | © 2005 Astrum | Vse pravice pridržane | www.lytee.com | www.dspot.si