Uporabniško ime:

Geslo:



Ste izgubili geslo?
Nova stranka?
  • Artikli: 1698
  • Skupin: 174
  • Zadetkov: 0
  • Cene v: EUR, SIT
Izberite jezik:
 Slovensko
 English
Košarica:
V košarici imate
0 artiklov
Iskanje:

Dogodki


< prikaži vse dogodke

JUN
11
2009
The Eric Ericson Award 2009 Znanih je nekaj osnovnih podatkov mednarodnega tekmovanja za mlade zborovske dirigente Eric Ericson Award, ki se bo odvijalo od 19.-25. oktobra 2009 v svoji tretji izvedbi. Slovenijo bosta zastopali Jerica Bukovec kot ena izmed 12 tekmujočih dirigentk in dirigentov ter Karmina Šilec kot članica žirije. Zmagovalka drugega tekmovanja je bila Martina Batič, prvega pa Peter Dijkstra.

 
ČETRTFINALISTI TEKMOVANJA

Kjetil Almenning

Norveška  

Jerica Bukovec

Švedska/Slovenija  
Maike Bühle Nemčija  
Adrija Vilma Cepaite Avstrija/Litva  
Wei Ching Chen Avstrija/Tajvan  
Karen Cooksey ZDA  
Dominick DiOrio ZDA  
Maria Goundorina Švedska/Rusija  
Florian Helgath Nemčija  
Janis Liepins Latvija  
Zofia Sokolowska Poljska  
Stefan Vanselow Nemčija  
Dva dirigenta v rezervi sta:    
Markus Jonsson Švedska  
Rainer Hilger Belgija  
 
CELOTEN PROGRAM - ERIC ERICSON AWARD 2009
v abecednem redu:
Augustinas, Vaclovas Hymn to St Martin
Bach, Johann Sebastian Der Geist hilft unsrer Schwachheit auf
Brahms, Johannes Warum ist das Licht gegeben dem Mühseligen, op. 74:1
Bäck, Sven-Erik Natten är framskriden (se izvaja v švedščini)
Edlund, Lars Elegi (se izvaja v angleščini) 
Hansson, Bo Salve Regina 
Lidholm, Ingvar De Profundis
Martin, Frank iz Messe pour double choeur a cappella (Sanctus) 
Martinon, Jean Trois chansons 
Mendelssohn, Felix Warum toben die Heiden, op. 78:1 (Psalm 2) 
Monteverdi, Claudio Baci soavi e cari 
Mäntyjärvi, Jaakko Psalm (delo v nastajanju)
Nørgård, Per Wie ein Kind 
Orbán, György Cor Mundum 
Ostrzyga, Michael Iupiter
Pizzetti, Ildebrando Due composizioni corali (Piena sorgeva la luna, Il giardino di Afrodite)
Poulenc, Francis iz Sept chansons (I. La blanche neige, III. Par une nuit nouvelle and VI. Marie)
Rautavaara, Einojuhani Die erste Elegie
Reger, Max iz Acht geistliche Gesänge, op. 138
Rehnqvist, Karin naročena skladba - delo v nastajanju
Sandström, Jan Biegga luohte (kratka različica)
Sandström, Sven-David Fürchte dich nicht
Takemitsu, Toru iz Wind Horse
Waldenby, Mikael Memento Creatoris tui
Werle, Lars-Johan …trees
Wikander, David Förvårskväll
 
URNIK TEKMOVANJA
1. dan -  torek, 20. oktober 2009; Uppsala
10.00–15.00: 1. skupina (6 dirigentov) - Zbor: Allmänna Sången 25 minutes per conductor
17.00–22.00: 2. skupina (6 dirigentov) - Zbor: The Academy Chamber Choir of Uppsala
2. dan - sreda, 21. oktober 2009; Uppsala
10.00–15.00: 2. skupina (6 dirigentov) - Zbor: The Academy Chamber Choir of Uppsala
17.00–22.00: 1. skupina (6 dirigentov) - Zbor: Allmänna Sången
3. dan: 1. polfinale - četrtek, 22. oktober 2009; Stockholm
16.30–22.00: vsi polfinalisti - Zbor: The Gustaf Sjökvist Chamber Choir
4. dan: 2. polfinale - petek, 23. oktober 2009; Stockholm
16.30–22.00: vsi polfinalisti - Zbor: St. Jacob’s Chamber Choir
5. dan: Vadbeni dan - sobota, 24. oktober, 2009; Stockholm
11.00–14.00: Vaje
6. dan: Finalni dan - nedelja, 25. oktober 2009; Stockholm

15.00: Koncert (finale)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
More info

Powered by Cubecart | © 2005 Astrum | Vse pravice pridržane | www.lytee.com | www.dspot.si