Uporabniško ime:

Geslo:



Ste izgubili geslo?
Nova stranka?
  • Artikli: 1698
  • Skupin: 174
  • Zadetkov: 0
  • Cene v: EUR, SIT
Izberite jezik:
 Slovensko
 English
Košarica:
V košarici imate
0 artiklov
Iskanje:

Dogodki


< prikaži vse dogodke

APR
22
2007
Rezultati - Zborovsko tekmovanje NAŠA PESEM 2007 Znani so rezultati 20. tekmovanja slovenskih pevskih zborov NAŠA PESEM 2007 v Mariboru ...

Sklepni koncert najboljših zborov se je po dveh dneh tekmovanj začel v nedeljo, 22. aprila 2007 ob 17:30 uri v Unionski dvorani v Mariboru. Najprej je zapel Akademski pevski zbor Maribor z zborovodkinjo Zsuzso Budavari Novak in predstavil Lebičevo priredbo ljudske iz Zilje (na avstrijskem Koroškem) Visoki rej. Nato je Akademski pevski zbor Univerze na Primorskem (Koper) z zborovodjem Ambrožem Čopijem predstavil Pulitijevo Canta bell' alba.

 

Skladba Trgatev Jakoba Ježa je bila obvezna skladba letošnjega zborovskega tekmovanja v Mariboru. Na sklepni prireditvi jo je zapel najboljši ženski zbor tekmovanja Dekliški pevski zbor Radost (Godovič) z zborovodkinjo Damjano Vončina. Isti zbor je predstavil še prekmursko ljudsko Ne ouri, ne sejaj ... v priredbi Radovana Gobca. Mešani pevski zbor Postojna z zborovodjem Matejem Penkom je predstavil dve skladbi Čopijevo V snopu sončnih vej - izdano pri založbi ASTRUM - ter Lebičevo priredbo ljudske iz Ziljske doline Pesem od zarje.

 

Komorni moški zbor AVE (Ljubljana) z zborovodjem Andražem Hauptmanom je postal najboljši moški zbor tekmovanja. Na sklepni prireditvi je zapel Jesensko Pavla Šivica (obvezno skladbo za moške zbore) in Variacije na narodno o Martinu Kjebru Danila Švare. Mešani komorni zbor Ljubljanski madrigalisti (Ljubljana) z zborovodkinjo Andrejo Martinjak je nadaljeval prireditev z izvedbo dveh skladb, in sicer Pearsallovo Lay a Garland in prekmursko izseljensko Vöra bije v priredbi Uroša Kreka. Prekmurska ljudska Zrejlo je žito v priredbi Stojana Kureta in Močnikova Christus est natus sta bili skladbi, ki jih je v nadaljevanju predstavil Komorni zbor Vox Carniolus (Jesenice) z zborovodjem iz Rima (Italija) Michele Josia.

 

Najboljši mešani zbor tekmovanja, Komorni zbor AVE - mešani zbor (Ljubljana) je z zborovodjem Andražem Hauptmanom zaključil prireditev z izvedbami skladb Uroša Kreka Dječje oči in obvezno skladbo za mešane zbore Pavleta Merkùja Jablana, izdano pri založbi ASTRUM.

 

Ob koncu zborovskega tekmovanja je žirija v sestavi Stojan Kuret (Slovenija), predsednik žirije in člani Marko Vatovec (Slovenija), Tomaž Faganel (Slovenija), Aleksander Vacek (Ukrajina) in Maris Sirmais (Latvija) razsodila in zapisala naslednjo tabelo:

 

KONČNA RAZVRSTITEV VSEH ZBOROV

mesto

zbor in zborovodja / zborovodkinja

plaketa št. točk
 1.

Komorni zbor AVE, Ljubljana - mešani zbor,
zborovodja Andraž Hauptman

zlata 95,3
 2.

Komorni zbor AVE, Ljubljana - moški zbor,
zborovodja Andraž Hauptman

zlata 94,0
 3. Komorni zbor Vox Carniolus, Jesenice,
zborovodja Michele Josia
zlata 93,7
 4. MeKZ Ljubljanski madrigalisti, Ljubljana,
zborovodkinja Andreja Martinjak
zlata 93,3
 5. APZ Univerze na Primorskem, Koper,
zborovodja Ambrož Čopi
zlata 91,0
 6. Mešani pevski zbor Postojna,
zborovodja Matej Penko
zlata 90,7
 7. Mešani pevski zbor Hrast, Doberdob, Italija,
zborovodja Hilarij Lavrenčič
srebrna 89,7
 8. Mešani pevski zbor Viva Brežice,
zborovodkinja Simona Rožman Strnad
srebrna 89,0
 9. Šaleški akademski pevski zbor Velenje,
zborovodkinja Danica Pirečnik
srebrna 89,0
10. Komorni zbor Megaron, Ljubljana,
zborovodja Damijan Močnik
srebrna 88,0
11.-12. Akademski pevski zbor Maribor,
zborovodkinja Zsuzsa Budavari Novak
srebrna 87,7
11.-12. Komorni zbor Orfej, Ljutomer,
zborovodkinja Romana Rek Gnezda
srebrna 87,7
13.-14. APZ France Prešeren Kranj,
zborovodja Primož Kerštanj
srebrna 87,3
13.-14. Dekliški pevski zbor Radost, Godovič,
zborovodkinja Damjana Vončina
srebrna 87,3
15. KD Vokalna skupina Domen, Ljubljana,
zborovodja Matjaž Prah
srebrna 86,7
16. KUD PAZ Vinko Vodopivec, Ljubljana,
zborovodja Primož Malavašič
srebrna 83,0
17. Mešani pevski zbor Lojze Bratuž, Gorica, Italija,
zborovodja Bogdan Kralj
srebrna 82,3
18. Ženski APZ Vugaš, Murska Sobota,
zborovodkinja Mileva Kralj Buzeti
srebrna 80,7
19. MePZ Anton Foerster Ljubljana,
zborovodkinja Damijana Božič - Močnik
bronasta 78,3
20. Ženski pevski zbor Dupljanke, Naklo,
zborovodkinja Katja Klančnik Jelenc
bronasta 76,0
21. Ženski pevski zbor Rozka Usenik, Lj. - Šentvid,
zborovodkinja Ema Gortnar
bronasta 75,7
22. APZ Aeternum, Škofja Loka,
zborovodja Aco Biščevič
bronasta 72,7
       

 

Rezultate pa lahko še zapišemo po posameznih kategorijah glede na sestavo glasov - mešana, moška in ženska zasedba:

 

KONČNA RAZVRSTITEV - MEŠANI ZBORI:

mesto

zbor in zborovodja / zborovodkinja

 1.

Komorni zbor AVE, Ljubljana - mešani zbor,
zborovodja Andraž Hauptman

 2.

Komorni zbor Vox Carniolus, Jesenice,
zborovodja Michele Josia

 3. MeKZ Ljubljanski madrigalisti, Ljubljana,
zborovodkinja Andreja Martinjak
 4. APZ Univerze na Primorskem, Koper,
zborovodja Ambrož Čopi
 5. Mešani pevski zbor Postojna,
zborovodja Matej Penko
 6. Mešani pevski zbor Hrast, Doberdob, Italija,
zborovodja Hilarij Lavrenčič
 7. Mešani pevski zbor Viva Brežice,
zborovodkinja Simona Rožman Strnad
 8. Šaleški akademski pevski zbor Velenje,
zborovodkinja Danica Pirečnik
 9. Komorni zbor Megaron, Ljubljana,
zborovodja Damijan Močnik
10.-11. Akademski pevski zbor Maribor,
zborovodkinja Zsuzsa Budavari Novak
10.-11. Komorni zbor Orfej, Ljutomer,
zborovodkinja Romana Rek Gnezda
12. APZ France Prešeren Kranj,
zborovodja Primož Kerštanj
13. Mešani pevski zbor Lojze Bratuž, Gorica, Italija,
zborovodja Bogdan Kralj
14. MePZ Anton Foerster Ljubljana,
zborovodkinja Damijana Božič - Močnik
15. APZ Aeternum, Škofja Loka,
zborovodja Aco Biščevič
   

 

KONČNA RAZVRSTITEV - MOŠKI ZBORI:

mesto

zbor in zborovodja / zborovodkinja

 1.

Komorni zbor AVE, Ljubljana - moški zbor,
zborovodja Andraž Hauptman

 2.

KD Vokalna skupina Domen, Ljubljana,
zborovodja Matjaž Prah

 3. KUD PAZ Vinko Vodopivec, Ljubljana,
zborovodja Primož Malavašič
   

 

 

KONČNA RAZVRSTITEV - ŽENSKI ZBORI:

mesto

zbor in zborovodja / zborovodkinja

 1.

Dekliški pevski zbor Radost, Godovič,
zborovodkinja Damjana Vončina

 2.

Ženski APZ Vugaš, Murska Sobota,
zborovodkinja Mileva Kralj Buzeti

 3. Ženski pevski zbor Dupljanke, Naklo,
zborovodkinja Katja Klančnik Jelenc
 4. Ženski pevski zbor Rozka Usenik, Lj. - Šentvid,
zborovodkinja Ema Gortnar
   

 

NAGRADE IN PRIZNANJA:

nagrada / priznanje za zbor in zborovodja / zborovodkinja

N A G R A D A    G L A S B E N E    M A T I C E    L J U B L J A N A

626.- EUR skladatelju za najboljšo noviteto:
Ambrož Čopi: V snopu sončnih vej (Edvard Kocbek)

N A G R A D A   G L A S B E N E    M A T I C E    L J U B L J A N A

Posebna nagrada: nagradni koncert zlatega zbora
Komorni zbor Vox Carniolus, Jesenice, zborovodja Michele Josia

P O S E B N A     P R I Z N A N J A     Ž I R I J E

priznanje za najboljšo izvedbo skladbe iz obdobja renesanse
APZ Univerze na Primorskem za izvedbo skladbe Gabriella Pulittija: Canta bell'alba

priznanje za najboljšo izvedbo skladbe iz 19. stoletja
Komorni zbor AVE za izvedbo skladbe F. M. Bartholdyja: Mitten wir im Leben sind
priznanje za najboljšo izvedbo skladbe, napisane od 20. stoletja do danes
Komorni zbor AVE za izvedbo skladbe Uroša Kreka: Dječje oči
priznanje za najboljšo izvedbo slovenske ljudske pesmi
Komorni zbor Vox Carniolus za izvedbo skladbe Stojana Kureta: Zrejlo je žito
priznanje za najboljšo izvedbo sodobne slovenske skladbe
Komorni zbor Vox Carniolus za izvedbo skladbe Damijana Močnika: Christus est natus
priznanje za najboljšo izvedbo obvezne pesmi za ženski zbor
Damjana Vončina, Dekliški pevski zbor Radost, Godovič
Jakob Jež: Trgatev
priznanje za najboljšo izvedbo obvezne pesmi za moški zbor
Andraž Hauptman, Komorni zbor AVE - Moški zbor
Pavel Šivic: Jesenska
priznanje za najboljšo izvedbo obvezne pesmi za mešani zbor
Andraž Hauptman, Komorni zbor AVE
Pavle Merkù: Jablana
priznanje za najboljšo izbiro tekmovalnega programa
Andreja Matinjak, Mešani komorni zbor Ljubljanski madrigalisti
priznanje in 334.- EUR za štipendijo najbolj perspektivnemu zborovodji po izboru žirije
Andreja Matinjak, Mešani komorni zbor Ljubljanski madrigalisti
priznanje in 334.- EUR kot najvišje uvrščeni zbor, ki je prvič nastopil na Naši pesmi
Michele Josia, Komorni zbor Vox Craniolus

N A G R A D E    T E K M O V A N J A

1. nagrada Naše pesmi 2007 v znesku 1.461.- EUR
Komorni zbor AVE, Ljubljana, zborovodja Andraž Hauptman - mešani

2. nagrada Naše pesmi 2007 v znesku 1.043.- EUR
Komorni zbor AVE, Ljubljana, zborovodja Andraž Hauptman - moški zbor

3. nagrada Naše pesmi 2007 v znesku 626.- EUR
Komorni zbor Vox Carniolus, Jesenice, zborovodja Michele Josia

 

 

 

 

 


Objavljeno: 10:00, 22.04.2007 in dopolnjevano kasneje

VIR: rezultati objavljeni "v živo" na prireditvi in JSKD


VIRI SLIKOVNEGA GRADIVA (od zgoraj navzdol / od leve na desno):
1. Komorni zbor AVE, Ljubljana - mešani zbor [Foto: © 2007 ASTRUM d.o.o., Tržič]

2. Komorni zbor Vox Carniolus, Jesenice [Foto: © 2007 ASTRUM d.o.o., Tržič]

3. MeKZ Ljubljanski madrigalisti, Ljubljana [Foto: © 2007 ASTRUM d.o.o., Tržič]

4. APZ Univerze na Primorskem, Koper [Foto: © 2007 ASTRUM d.o.o., Tržič]

5. Šaleški akademski pevski zbor Velenje [Foto: © 2007 ASTRUM d.o.o., Tržič]

6. MePZ Anton Foerster Ljubljana [Foto: © 2007 ASTRUM d.o.o., Tržič]

7. APZ Aeternum, Škofja Loka [Foto: © 2007 ASTRUM d.o.o., Tržič]


 

Powered by Cubecart | © 2005 Astrum | Vse pravice pridržane | www.lytee.com | www.dspot.si